Podsumowanie I Kongresu PTTO

Dnia 06.11.2012 roku we Wrocławiu zostało zarejestrowane Polskie Towarzystwo Techniki Ortodontycznej. Celem towarzystwa jest kształcenie zespołów ortodontycznych, w tym lekarzy, techników i asystentki w dziedzinie rozwijających się technik ortodontycznych a także konsolidacja środowiska ortodontycznego. Prezesem Towarzystwa została Pani Iwona Urbanek – Królikowska.

Pierwszy Kongres Towarzystwa odbył się 15-17.05.2014 we Wrocławiu, w hotelu Jasek. Wzięło w nim udział ponad 160 osób, zarówno lekarzy jak i techników, 20 prelegentów oraz 20 firm w charakterze wystawców.

Ceremonię otwarcia Pierwszego Kongresu zaszczycili swoim udziałem  Wiceprezydent Wrocławia Pan Maciej Bluj, Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Pan Prof. Dr han Marek Ziętek, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Maria Zawartko.

 Wysoki poziom merytoryczny zapewniło kierownictwo naukowe nad Kongresem  Pani dr hab. Beaty Kawali prof. nadzw. Bogatą część wykładową otworzył Pan prof. dr hab. dr h.c.  Kazimierz Kobus wykładem pt. „Współczesne metody leczenia pacjentów z rozszczepem wargi i podniebienia”. Tematyka wykładów była zróżnicowana, a towarzyszyły im prezentacje praktyczne  technik ortodontycznych i sesja plakatowa. Wystąpili znani i cenieni polscy wykładowcy, w większości z Wrocławia ale także goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.

 Podczas Kongres  zapewniliśmy uczestnikom bogaty program kulturalny i towarzyski, w postaci koncertów, wieczornego spotkania w Ratuszu, a dla wytrwałych kolację przy multimedialnej fontannie Chcę podkreślić, że Kongresowi towarzyszyła wyjątkowo miła i przyjazna atmosfera, którą stworzyli koledzy, przybyli na nasze spotkanie.

Na Walnym Zebraniu ustalono, że następny kongres odbędzie się za dwa lata więc już zaczynamy przygotowania i zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.